TJ Sokol Karviná – basketbal

SPS – sportovní středisko mládeže

přeskočit na navigaci

Základní škola Karviná – Mizerov, Majakovského 2219

Na základní školu Majakovského chodí hráči TJ Sokol Karviná ve věku 6–15 let a navštěvují třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy na basketbal a plavání. Základní škola spolupracuje s TJ Sokol Karviná, oddílem basketbalu na bázi:

1. Personální – trenéry v oddíle basketbalu jsou přímo učitelé TV na dané škole (Mgr. Petr Šupol, Mgr. Jiří Šajna, Mgr. Hana Marcoňová). Ředitel školy Mgr. Roman Hamrus je starostou TJ Sokol Karviná a také působí v pozici trenéra v oddíle basketbalu.
  2. Materiální – základní škola poskytuje oddílu basketbalu tréninkové prostory za výhodných podmínek a také materiální vybavení žákům školy, kteří jsou hráči TJ Sokol Karviná, a to prostřednictvím městských dotací na sportovní třídy.
  3. Uzpůsobuje školní vzdělávací program (rozvrh hodin, hodinové dotace TV, skladbu sportovních her) tak, aby se rozvíjeli co nejvíce basketbalisté TJ Sokol Karviná.
  4. Rodiče některých žáků školy působí v TJ Sokol Karviná jako trenéři, či pomáhají oddílu basketbalu i jinak (organizace a doprava na mistrovská utkání).
  5. Úspěchy basketbalistů jsou medializovány na stránkách školy (www.zs-majakovskeho.cz), ale i v celoměstských médiích: Karvinském deníku a TV Polar.
  6. Žáci školy již několikrát vyhráli krajská finále AND1CUP, tedy celostátní basketbalové ligy základních škol, a to v kategorii starších i mladších žáků. V roce 2015 postoupili do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství ČR základních škol (trenéři – Mgr. Petr Šupol, Mgr. Jiří Šajna).
  7. Jména hráčů a žáků školy: Vlk, Švesták, Karol, Beták, Škuta, Paluv, Kováč, Weissgarber, Zima, Baar, Iliadis, Laštuvička.

nahoru | stroj času

Web vytvořil a spravuje Michal Wiglasz [2006–2019]